fbpx

Jeśli doszło do kolizji lub wypadku i jesteś poszkodowanym – szkodę należy zgłosić do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy, które następnie wypłaca odszkodowanie.

KOLIZJA
Jeśli doszło do niegroźnej kolizji drogowej, w której auta nie są poważnie uszkodzone i nie ma rannych, to na miejsce nie trzeba wzywać policji. Jeśli zaś dojdzie do wypadku drogowego, w którym ucierpieli ludzie – wówczas zgodnie z przepisami trzeba powiadomić służby (policję, pogotowie).

W przypadku niegroźnej stłuczki, można spisać z jej sprawcą oświadczenie, w którym weźmie on odpowiedzialność za jej spowodowanie na siebie.

OŚWIADCZENIE
Po spisaniu wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym lub orzeczeniu winy przez policję, powinno się skontaktować z ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia. Można to zrobić osobiście, poprzez zgłoszenie się do oddziału danej firmy ubezpieczeniowej lub telefonicznie, dzwoniąc na infolinię towarzystwa, a także przez Internet.

POWAŻNA SZKODA
Gdy doszło do poważnych szkód, np. auto wymaga odholowania, najlepiej zadzwonić do ubezpieczyciela od razu z miejsca kolizji.

SKORZYSTAJ Z FORMULARZA ONLINE – TO BEZPIECZNE!
Jeśli jednak uszkodzenia nie są rozległe i możliwe jest  kontynuowanie podróży autem, nie ma potrzeby kontaktowania się od razu po wypadku. W takiej sytuacji szkodę można zgłosić poprzez formularz dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela sprawcy.

Previous Post
Newer Post
EnglishGermanItalianPolishRussianSpanishUkrainian