fbpx

Jak przebiega kupno zakupu polisy przez Internet?

Zakup polisy przez Internet posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest to sposób szybki i wygodny. Aby dokonać zakupu polisy przez Internet należy wypełnić odpowiedni formularz przygotowany przez stronę ubezpieczyciela. Polisę można kupić o każdej porze przez 7 dni w tygodniu.

Aby zakupić ubezpieczenie OC przez Internet, należy w pierwszej kolejności przygotować komplet dokumentów, w szczególności dowód rejestracyjny, prawo jazdy, numer PESEL oraz ostatnią polisę z informacją o zniżkach za bezszkodową jazdę.

W formularzu internetowym należy podać dane ubezpieczanego pojazdu, tj. markę i model auta, rok produkcji, rodzaj paliwa, pojemność i moc silnika. Dodatkowo należy podać aktualny i zakładany średni roczny przebieg pojazdu. Ten pierwszy trzeba podać z dokładnością do 100 kilometrów. Ponadto w formularzu mogą pojawić się dodatkowe pytania, m.in. o sposób użytkowania samochodu, miejsce parkowania oraz o to, czy samochód będzie użytkowany poza granicami Polski.

Kolejnym etapem jest uzupełnienie danych właściciela pojazdu. W tym miejscu należy podać datę urodzenia, rok wydania pierwszego prawa jazdy, datę, od której jest się właścicielem ubezpieczanego auta, stan cywilny oraz dane kontaktowe. Dodatkowo formularz zawiera pytania o dotychczasowe ubezpieczenie OC, AC oraz lata bezszkodowej jazdy.

Ostatnim już etap to dokonanie płatności oraz podanie informacji takich jak imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania, numer PESEL i dane kontaktowe. Na tej podstawie towarzystwo przygotuje polisę, którą otrzymasz bezpośrednio na pocztę e-mail. Jeśli chodzi o formę płatności, to kierowcy mogą wybrać składkę jednorazową lub półroczną (w dwóch ratach). Polisę możesz opłacić przelewem tradycyjnym, przelewem elektronicznym lub kartą kredytową.

Warto zaznaczyć, że zakup polisy przez Internet jest jak najbardziej bezpieczny. W niektórych przypadkach warto skorzystać ze stron porównujących oferty różnych firm co ułatwi wybranie tej najbardziej korzystnej. 

Previous Post
Newer Post
EnglishGermanItalianPolishRussianSpanishUkrainian